• Mistercraft D-212 Columbus Ship Santa Maria 1:270

Symbol: MCRD212
32.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 czas dostawy: 1-2 dni robocze 11.99
Kurier Inpost 15
Dostępność 5 szt.

Columbus Ship Santa Maria 1:270

-

Plastikowy model do sklejenia i pomalowania

Zawartość zestawu:
•    Model okrętu
•    Instrukcja montażu w języku Polskim
•    Kalkomanie wodne:

Statek Krzysztofa Kolumba Santa Maria

Zestaw nie zawiera kleju i farb.

Model: Plastikowy
Skala: 1:270
Stopień trudności: 3
Liczba elementów: 24
Długość modelu po złożeniu: 152,0mm
Szerokość: 120,0mm
Wymiar pudełka: 290x190x45 mm
Produkt polski
Kod kreskowy: 5903852042127
Kod produktu: D-212
Malowania: Hiszpania- Krzysztof Kolumb
Typ: Żaglowiec
Okres: 12 października 1492 - odkrycie Ameryki
Kraj: Hiszpania
Kalkomanii dla 1 wersji malowania: Hiszpania- Krzysztof Kolumb
-

Santa María (z hiszp. „Święta Maria”) – największy z trzech statków Krzysztofa Kolumba w jego pierwszej wyprawie w poszukiwaniu drogi morskiej do Indii w 1492 roku. Właścicielem statku był Juan de la Cosa.
„Santa María” była małą karaką, o długości około 21 metrów[a] i była okrętem flagowym podczas pierwszej ekspedycji. Załogę statku stanowiło 40 marynarzy. Okręt początkowo nazywał się „La Gallega” (z hiszp. „Galicyjka”), przypuszczalnie dlatego, że zbudowano ją w Galicji. Przed wyprawą zmieniono jednak jej nazwę. Innymi statkami biorącymi udział w pierwszej wyprawie Kolumba były: karawele „Niña” (właściwie „Santa Clara”) oraz „Pinta”.
„Santa María” posiadała trzy maszty. Była najwolniejsza spośród statków biorących udział w wyprawie, ale dobrze przygotowana do przemierzenia Atlantyku. 25 grudnia 1492 roku osiadła na mieliźnie w pobliżu Hispanioli, przez co nie nadawała się do dalszej podróży. Deski z unieruchomionego statku wykorzystano później do budowy osady La Navidad.
W roku 2003 u wybrzeży Haiti odnaleziono wrak statku, który według teorii archeologa podwodnego, Barry’ego Clifforda opublikowanej w maju 2014 roku, jest wrakiem „Santa Maríi”. Planowane są dalsze prace badawcze w porozumieniu z władzami Haiti, by potwierdzić tożsamość wraku.
Do dnia dzisiejszego nie zachowały się żadne wiarygodne dokumenty, które przedstawiałyby wygląd któregokolwiek ze statków Kolumba. Zbudowano kilka replik „Santa Maríi” (w tym jedną w Polsce – w Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie koło Poznania), jednak wszystkie bazują jedynie na przypuszczeniach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie